[02636656293] فروشگاه باز است ، اگر سوالی دارید تماس بگیرید

حتی پوشک هم هوشمند شد


کد خبر: 8


تاریخ خبر: 1398/08/23


تعداد بازدید: 1842
تهران- ایرنا- محققان «پوشک هوشمندی» ابداع کرده‌اند که الگوهای خواب و خوراک کودک و نیاز کودک به تعویض پوشک را کنترل می‌کند.

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز (Financial Times)، شرکت‌های «پروکتر»( Procter) و «گامبل» (Gamble) که شرکت‌های مادر شرکت «پمپرز» به شمار می‌روند، این پوشک هوشمند را با همکاری شرکت «وریلی» (Verily) شرکت خواهر گوگل ابداع کرده‌اند.

این محصول که «لومی» (Lumi) نام دارد، همراه با دو بسته پوشک، دو حسگر قابل جدا شدن و قابل استفاده مجدد، یک دوربین مدار بسته Logitech و یک اپلیکیشن ارائه می‌شود.

پوشک هوشمند

حسگرهای پوشک لومی قابل جدا شدن و قابل استفاده مجدد می‌باشد، هرگونه رطوبت و وجود نم را در پوشک کودک تشخیص می‌دهند و در صورت کشف ادرار یا مدفوع، به صورت خودکار به اپلیکیشن لومی در تلفن همراه والدین اطلاع می‌دهند. این اپلیکیشن همچنین می‌تواند الگوهای خواب، تعداد دفعاتی که والدین به کودک خود غذا می‌دهند، رطوبت و دمای اتاق خواب کودک را کنترل کند و سپس داده‌های جمع‌آوری شده را به تلفن همراه کاربر ارسال کند. البته داده‌های شخصی تنها برای والدین ارسال می‌شود و از داده‌های کلی جمع‌آوری شده که شامل تمام اطلاعات گرفته شده از منابع مختلف به غیر از اطلاعات شخصی است، برای بهبود کیفیت کالا استفاده می‌شود. همچنین اطلاعات روزانه و هفتگی جمع‌آوری شده توسط این اپلیکیشن در صورت نیاز برای پزشک کودک نیز ارسال می‌شود.

پوشک هوشمند لومیبرای خرید اینترنتی پوشک با تخفیف اینجا کلیک کنید 

هنوز قیمتی برای این پوشک هوشمند تعیین نشده است اما این پوشک اواخر سال 2019 در آمریکا به فروش خواهد رسید.

منبع: ایرنا