[] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد - تاسوعای حسینی

کسب جایزه ایگ نوبل توسط ایمان فرحبخش برای دستگاه بچه شور


کد خبر: 7


تاریخ خبر: 1398/07/04


تعداد بازدید: 2762
ایمان فرحبخش مهندس نابغه ایرانی جایزه ایگ نوبل را برای طراحی دستگاه بچه شور کسب کرد

در طی بیست و نهمین مسابقه ایگ نوبل (Ig Nobel) که هر ساله اختراعات جالب و دیدنی بسیاری مشاهده می‌‍شود. در بین این اختراعات  یکی از آن ها، حداقل برای ما ایرانی ها مهم بود و آن اختراع «ایمان فرحبخش» در بخش مهندسی این مسابقه بود.

مراسم در سالن تئاتر ساندرز دانشگاه هاروارد تحت عنوان جایزه «ایگ نوبل» انجام شد در حالتی که ایمان فرحبخش نیز در مراسم حضور نداشت.

این شخص که استادیار متالوژی دانشگاه آزاد قوچان بوده است توانست موفقیت کسب جایزه بهترین اختراع مهندسی سال 2019 مسابقه ایگ نوبل را برای طراحی دستگاه «پوشک عوض کن»، «بچه‌شور» و «بچه خشک کن» به دست آورد. شایان ذکر است که این جایزه به اختراعات خاصی داده می‌شود که در ابتدا خنده دار به نظر می‌رسد ولی بعد از مدتی شما را به تامل وا میدارد.

بچه شور یک ماشین تعویض پوشک خودکار است  که میتواند کودک شما را  تمیز کرده، خشک کند و پوشک او را عوض کرده و حتی پوشک را دور بیاندازد فقط کافیست که کودک خود را بر روی آن بنشانید . این ماشین از لحاظ ظاهری به ماشین ظرفشویی شباهت داشته و دارای صندلی، کمربند ایمنی، آبپاش و همچنین خشک کن می‌‍باشد.

به گفته دکتر ایمان فرحبخش این دستگاه هم بهداشتی تر از روش های دیگر بوده و هم در مصرف آب نیز صرفه جویی شده و آب کمتری را به مصرف می‌رساند.

مطالب مرتبط: نکاتی درباره انتخاب و خرید پوشک

 

برای خرید اینترنتی پوشک با تخفیف اینجا کلیک کنید