[02636652454] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد - عید سعید غدیر خم

پوشک مرسی یا مولفیکس کدامیک بهتر است


مادرانی که از پوشک مرسی استفاده کرده¬اند به این موضوع اشاره داشته¬اند که پوشک مرسی با اینکه نازک است قدرت جذب خوبی دارد و با توجه به قیمت آن، راضی¬کننده است. آن دسته از مادرانی که از پوشک مولفیکس استفاده کرده¬اند نیز به این نکته مثبت اشاره داشته¬اند که قدرت جذب مولفیکس قابل قبول است و مدت زمان بیشتری را می¬تواند در برابر رطوبت دوام بیاورد، اما اندازه پوشک مولفیکس نسبت به سایر پوشک¬های دیگر کمی کوچکتر است و این موضوع باعث نارضایتی مادران بوده است.در این مطلب شما می توانید تفاوت های پوشک های مرسی و مولفیکس را مورد بررسی قراردهید

پوشک مرسی یا مولفیکس؟

پوشک مرسی یا مولفیکس؟ سوال بسیاری از مادرانی است که برای آرامش و سلامتی نوزاد خود به دنبال بهترین جواب برای آن می­باشند. از آنجا که بدن نوزادن لطیف بوده و احتمال بروز حساسیت در آنها بسیار زیاد است. مادران سعی می­کنند تا  بهترین اجناس را  برای نوزاد خود مهیا سازند که یکی از مهم­ترین آنها پوشک بچه است.

با توجه به افزایش قیمت پوشک بچه و از طرفی چون یکی از نیاز­های ضروری نوزاد می­باشد. مردم در پی خریدن کالایی هستند که قیمت خوب و جنس مناسبی داشته باشد.

مارک و برند­های متعددی در بازار یافت می­شود که از رایج­ترین و مقرون­به­صرفه­ترین آنها می­توان به پوشک مرسی ومولفیکس اشاره کرد.

 

 

 

پوشک مرسی یا مولفیکس؟

 

 

 

مولفیکس پوشک برند ترکیه­ایی می­باشد که در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی اقدام به تهیه و توزیع آن در کشور می­نمایند. بسیاری بر­این باورند که نوع خارجی این پوشک از قابلیت­های مثبتی بیشتری برخوردار است. از ویژگی­های مهم مولفیکس داخلی  به قدرت جذب مناسب و عدم نشتی از آن اشاره شده­است که در ادامه نظرات مادران نسبت به این موضوع بیان خواهد شد.

پوشک مرسی نیز از تولیدات داخلی می­باشد و سعی شده است تا با بالا بردن کیفیت و قابلیت­ها نظر مساعد مادران را به خود جلب کند. از مهم­ترین ویژگی­هایی که برای پوشک مرسی بیان می­شود عدم حساسیت و قدرت جذب بالای این محصول است.

این مقاله بر­اساس نظرات مردم  از دو پوشک مرسی ومولفیکس، نوشته شده است و به هیچ عنوان در­صدد تایید و یا رد یکی از این دو برند نمی­باشد.

پوشک مرسی بهتر است یا مولفیکس؟

اولین موردی که برای مادران بسیار مهم است عدم ایجاد حساسیت در بدن نوزاد می­باشد. در این میان بیشتر مادرانی که از پوشک مولفیکس استفاده کرده­اند، از بروز حساسیت و ایجاد لکه­های سیاه بر روی بدن نوزادان خود شکایت داشته­اند. این در حالی است که تعداد شکایات از بروز حساسیت از سوی مادرانی که از پوشک مرسی استفاده کرده­اند بسیار ناچیز است.  البته در این میان مادرانی نیز بوده­اند که  با استفاده از پوشک مولفیکس، شاهد هیچگونه حساسیتی بر روی بدن نوزاد خود نبوده­اند.

 

 

باید به این نکته توجه کرد که بدن نوزادن با همدیگر متفاوت بوده و از این نظر ممکن است حساسیت­های بوجود آمده در هر یک به دلیل ویژگی­های خاص و منحصر­به فرد آنها باشد.

 عوامل مختلفی باعث ایجاد حساسیت بدن نوزاد نسبت به پوشک بچه می­باشد که از آن جمله می­توان به مواد پلاستیکی دور پوشک، بستن محکم پوشک و خیس بودن پوشک برای مدت زمان طولانی اشاره کرد.

 هر کدام از این عوامل می­تواند باعث قرمزی، جوش، سوزش و التهاب پوست نوزاد شود.

پوشک مرسی و قدرت جذب آن

از دیگر فاکتور­های مهم برای مادران، این است که پس از خیس شدن، پوشک حالت خود را از دست ندهد و به اصطلاح آویزان نشود. باید گفت که پوشک مولفیکس یا مرسی هیچ­کدام نتوانسته­­اند نظر مادران را به طور کامل به خود جلب کنند. هر دو پوشک پس از خیس شدن حالت خود را ازدست داده و آویزان می­شوند.

 در این میان مادرانی که  از پوشک مرسی استفاده کرده­اند به این موضوع اشاره داشته­اند که پوشک مرسی با اینکه   نازک است قدرت جذب خوبی دارد و با توجه به قیمت آن، راضی­کننده است. البته بسیاری از مادران به این موضوع اشاره داشته­اند که احساس نم، رطوبت و سردی در لایه بیرونی پوشک مرسی را حس می­کنند و این موضوع باعث نگرانی آنها نسبت به سلامتی نوزاد خود شده­است، همچنین بسیاری از مادران از میزان چسبندگی چسب پوشک مرسی شکایت داشته­اند و میزان چسبندگی آن را مناسب نمی­دانستند. 

 

پوشک مرسی و قدرت جذب آن

آن دسته از مادرانی که از پوشک مولفیکس استفاده کرده­اند نیز به این نکته مثبت اشاره داشته­اند که قدرت جذب مولفیکس قابل قبول است و مدت زمان بیشتری را می­تواند در برابر رطوبت دوام بیاورد، اما اندازه پوشک مولفیکس نسبت به سایر پوشک­های دیگر کمی کوچکتر است و این موضوع باعث نارضایتی مادران بوده است.

آنچه که مادران از تجربه خود بیان نموده­اند گویای این مطلب است که پوشک مولفیکس و مرسی، با توجه به قیمتی که دارند،  از جذب قابل قبولی برخوردار هستند اما راضی­کننده نیست و انتظار بیشتری دارند.

آنچه که باعث شکایت مادران شده است، از بین رفتن حالت پوشک پس از دفع ادرار و مدفوع نوزاد است. 

 

 

 

 

 

آیا پوشک مولفیکس نم پس می­دهد؟

از دیگر دغدغه­های مادران، نم پس دادن و به اصطلاح نشتی از پوشک نوزاد می­باشد. در این مورد نیز مادران تجربه­ایی متفاوتی از همدیگر داشته­اند.

در مورد پوشک مولفیکس برخی از مادران از نشتی و نم پس دادن پوشک شکایت داشته­اند و آن را قابل اعتماد نمی­دانند. این در حالی است  که بسیاری از مادران دیگر از پوشک مولفیکس راضی بوده­اند و هیچگونه شکایتی در رابطه با این موضوع از مولفیکس نداشته­اند.

 

آیا پوشک مولفیکس نم پس می­دهد؟

 

در مورد پوشک مرسی نیز تجربه مادران بسیار متناقض بود. گروهی از آنان از پوشک مرسی راضی بوده­اند و استفاده از آن را به دیگران نیز پیشنهاد می­کنند  و در مقابل بسیاری دیگر از نشتی­های مداوم این پوشک شکایت داشته­اند و آن را  گزینه مناسب و قابل اعتمادی برای پوشک کردن نوزاد نمی­دانند.  

نوع پوشک و مواد اولیه آن برای جلوگیری از نم و نشتی دادن بسیار مهم است؛ ولی در کنار آن باید  به سایز پوشک و چگونگی بستن آن نیز بسیار دقت شود. بسیاری از مادران به دلیل ترس از بروز حساسیت ممکن است پوشک را کمی شل­تر ببندند که همین امر ممکن است باعث نشتی و نم دادن شود و یا ممکن است سایز پوشک با نوزاد شما همخوانی نداشته باشد و از این رو همواره با نشتی ادرار مواجه باشید.     

 

 

 

 

مطالب مرتبط

 

 

 


تاریخ: 1398/07/08


تعداد بازدید: 789