[02636652454] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد - عید سعید غدیر خم

مواردی که در انتخاب پوشک بچه باید بدانیم


پوشک بچه نوعی پوشش راحتی است که به بچه بسته می شود تا موقعی که بچه نمی تواند ادرار یا مدفوع خود را کنترل کند دچار مشکل نشود. در انتخاب پوشک بچه باید مواردی (مواردی مانند جذب بالا، ضد حساسیت، قیمت مناسب و ...) را بدانیم تا بهترین نوع پوشک را انتخاب کنیم.

در باره پوشک بچه

پوشک بچه یک نوع پوشش راحتی است که به کودک بسته می شود تا هنگامی که نمی تواند ادرار یا مدفوع خود را کنترل کند با وجود این پوشش دچار مشکل نشود. همانطور که میدانید بشر با تولید پوشاک بچه، کمک بسیار مفیدی به مادران کرد که از شستن مداوم پوشک پارچه ای بچه راحت شوند. پوشک بچه در سایزهای مختلف برای سنین مختلف تولید شده اند که هر کدام کیفیت ها و قیمت های متنوعی دارند. با توجه به نوع پوست و حساسیت پوست بچه ها باید برای آنها بهترین نوع پوشک تهیه شود تا با آن احساس راحتی کنند و با خیال راحت فعالیت روزانه خود را انجام دهند.

از آنجا که پوست هر کودک با دیگری فرق دارد یک مدل پوشک می تواند دو تاثیر متفاوت نسبت به دو کودک داشته باشد و حتی ممکن است بهترین نوع پوشک نیز باعث ایجاد التهاب و اذیت برخی بچه ها شود. لازم است بدانید یک پوشک بچه هر چقدر هم که باکیفیت و دارای قدرت جذب بالایی باشد، باز نباید ساعات طولانی روی بدن کودک بماند زیرا احتمال سوختگی و آسیب رساندن به بچه بیشتر می شود. اگر پوشک بچه نامناسب باشد احتمال دارد باعث عفونت ادراری، انحراف پاهای بچه، حساسیت های پوستی و مشکلات جدی تری شود. پس باید در انتخاب بهترین نوع پوشک دقت کافی داشته باشیم زیرا که بهترین نوع پوشک بچه، پوشکی است که بیشترین فواید و کمترین معایب را داشته باشد.

 

مواردی که در انتخاب پوشک بچه باید بدانیم:

در انتخاب پوشک بچه باید موارد مهمی را در نظر بگیریم زیرا سلامت کودک در اولویت است و قاعدتا هم به همین نوع پوشک هم بستگی دارد زیرا پوشک بچه قرار است دو یا سه سال شبانه روز به بچه وصل باشد. مواردی که در انتخاب پوشک بچه باید بدانیم عبارتند از:

1. دارای جذب خوبی باشد: چون پوشک بچه ممکن است چند ساعت به بچه وصل باشد باید جذب خوبی داشته باشد تا پس ندهد و گلوله گلوله نشود. پس باید پوشک هایی انتخاب کنیم که لایه جذب رطوبت در داخل و روی سطح پوشک دارند.

2. اندازه متناسبی داشته باشد: بسته به سن و وزن بچه باید پوشکی مناسب آن انتخاب کرد تا مثلا پس ندهد زیرا بچهای زیر 6 ماه به دلیل اینکه مدفوع آبکی دارند ممکن است از پشت پس دهند و دچار مشکل شوید.

3. قیمت آن مناسب باشد: از آنجا که برای کودکان معمولا تا 2 یا 3 سالگی پوشک بچه استفاده می شود و در این مدت تقریبا ماهی دو بسته پوشک نیاز می شود باید آن را با قیمت مناسبی تهیه کنیم تا هزینه زیادی از دست نرود.

4. ظریف باشد: پوشکی که ضخیم باشد حجم توده زیر شلوار را زیاد می کند و به علاوه ممکن است پای کودک را کج کند و روی راه رفتن آن تاثیر بدی بگذارد. پس پوشاک بچه باید ظریف و قطر کمی داشته باشد و فاصله ی بیشتر از 4 انگشت بین پای کودک ایجاد نکند.

5. لایه رویی آن از جنس کتان باشد: پوشک بچه ایی که لایه رویی آن ها کتان باشد از سوختگی پای کودک جلوگیری می کنند. در صورتی که پوشک هایی که لایه رویی آن ها پلاستیک است به دلیل اینکه در آن ها تبادل هوا با بیرون انجام نمی شود، خیلی زود باعث سوختگی پای کودک می شوند و آن را اذیت می کنند. این ویژگی لایه رویی کتان در انواع پوشک بچه خارجی موجود است.

 

بهترین نوع پوشک

6. پوشک بچه باید بدون عطر، رنگ و لوسیون باشد: متاسفانه در تولید پوشک بچه بعضی تولیدکنندگان گاه برای معطر شدن و خوشبویی آن از مواد خوشبو کننده مصنوعی استفاده می کنند و یا اینکه برای زیبایی آن از رنگ ها استفاده می کنند و یا اینکه از لوسیون نرم کننده بچه در آن به کار می برند که درواقع همگی این مواد مصنوعی و شیمیایی ضرر های زیادی دارند زیرا پژوهشگران فعال در این زمینه متوجه شده اند که بیش از 20 درصد قرمزی و ضایعات پوستی بچه به دلیل وجود مواد نفتی موجود در رنگ های به کار برده شده در پوشک بچه است. پس لازم است بدانید برای جلوگیری از ابتلای کودک به اگزمای پوشک و عفونت های قارچی و برفک، در انتخاب پوشک بچه مناسب دقت کنید که دارای این مواد مصنوعی نباشد.

7. پوشک بچه باید عاری از کلر باشد: بهتر است بدانید امروزه در محیط زندگی صنعتی ما دی اکسین که ماده ای خطرناک است زیاد دیده می شود. و از آنجا که ماده کلر با تبدیل شدن به دی اکسین خطرناک و سرطان زا می شود لازم پوشک بچه بدون کلر باشد زیرا بسیاری از پوشک های موجود در بازار حاوی کلر هستند. پس برای کاهش آلودگی دی اکسین و ایجاد محیطی پاک تر برای کودک، پوشکی انتخاب کنید که عاری از کلر باشد.

در نهایت به این نتیجه میرسیم که بهترین نوع پوشک بچه پوشکی است که پلاستیکی نباشد و چسب هایش به راحتی کنده نشوند، روی ران بچه خط نیندازد، گلوله گلوله نشود و یا پنبه هایش از هم باز نشوند، دارای عطر و کرم نباشد (به خصوص برای دختران)، از طرفین یا از پشت پس ندهد و با هر بار ادرار بچه بوی ناجور ندهد، کریستال های موجود در آن از داخل پوشک بیرون نیاید و به پای کودک نچسبد و در آخر اینکه بین دو پای کودک بیشتر از 4 انگشت فاصله نیندازد. پس برای انتخاب پوشک بچه مناسب به همه موارد گفته شده توجه کنید و پس از آزمایش پوشک های مختلف برای کودکتان بهترین نوع پوشک بچه را تهیه کنید. پوشک بچه با انواع برند های مختلف در بازار عرضه می شود. برندهای معتبری همچون پریما و پمپرز و بامبو بیشترین محبوبیت را در بین انواع پوشک بچه دارند و برند های برتر دیگر همچون پوشک مرسی، پوشک جان ب ب، پوشک کانفی، پوشک مولفیکس، پوشک مای بی بی، پوشک پنبه ریز و ... با بهترین طراحی موجود در بازار هستند.

 

 

 

پوشک بچه

 

 

 

 

پوشک بچه مولفیکس

پوشک مولفیکس

پوشک بچه مولفیکس در ابتدا ساخت کشور ترکیه بود و به ایران وارد می شد اما پس مدتی استفاده، به دلیل استقبال زیاد این برند تولید آن در ایران شروع شد و هم اکنون پوشک مولفیکس موجود در بازار تولید داخلی است که قیمت مناسبی دارد اما ناگفته نماند که نسبت به نمونه خارجی آن درجه کیفیت پایین تری دارد. پوشک مولفیکس در برخی نمونه های آن دارای نرم کننده و لوسیون است. از ویژگی های پوشک مولفیکس اینکه ضد حساسیت پوست کودک است زیرا دارای لایه رویی کتان برای تبادل هواست، دارای طراحی نازک و ظریف برای جلوگیری از آزار پای کودک است، برای جلوگیری از پس دادن و نشتی پوشک نوعی باند پلاستیکی دور کمر دارد و دارای قدرت جذب بالایی است، قابل انعطاف بوده و کاملا با فرم بدن کودک تطابق پیدا می کند. از آنجا که برخی از انواع پوشک بچه به بند ناف آسیب وارد می کند و موجب شکایت والدین می شود، پوشک مولفیکس با توجه به این شکایات در طراحی سایزهای 1 و 2 خود نوعی فضای تنفس بند ناف ایجاد کرده است تا هیچ گونه عرق کردگی و التهاب برای بند ناف کودک اتفاق نیفتد. هم اکنون این پوشک از بهترین و پرمصرف ترین پوشک بچه مورد استفاده در کشور است.

 

برای خرید پوشک مولفیکس با تخفیف اینجا کلیک کنید 

 

 

 

 

 

 

پوشک بچه مرسی

 

 

پوشک مرسی یکی دیگر از انواع پوشک بچه است که جزو برند های قدیمی پوشک بچه محسوب می شود. پوشک مرسی محصولی با کیفیت بالاست که برندی از گروه صنعتی گلرنگ می باشد. این پوشک با استفاده از مواد اولیه درجه یک و نوآوری تولید شده و در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ ارائه می شود که مناسب تمامی کودکان از بدو تولد می باشد و تعداد زیادی در بسته های آن موجود است که دلیل به صرفه بودن و با کیفیت بودن آن است. از ویژگی های پوشک مرسی اینکه قدرت جذب زیادی دارد و ضد حساسیت است، در قسمت پشت کمر دارای کش و لایه ای است که از تماس ادرار با پوست بچه جلوگیری می کند، فاقد هرگونه مواد آلرژیک، عطری و رنگی است و کلیه مواد اولیه آن توسط متخصصین به دقت بررسی شده است، چسب این پوشک کیفیت متوسطی دارد و کمی هم ضخیم است. پوشک مرسی به صورت دو نوع ساده و طرح دار یا کارتونی عرضه می شود و جزو باکیفیت ترین پوشک های ایرانی است.

 

 

 

برای خرید پوشک مرسی با تخفیف اینجا کلیک کنید 

 

 


تاریخ: 1398/06/30


تعداد بازدید: 298