[02636652454] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد - قیام 15 خرداد

نکاتی درباره انتخاب و خرید پوشک


پوشک پوششی برای کودکان ، نوزادان و یا کسانی که قدرت کنترل ادرار و مدفوع خود را ندارند می‌باشد تا بتوانند به راحتی فعالیت های روزانه خود را انجام دهند و این موضوع برای آن ها مزاحمتی ایجاد نکند.

انتخاب یک برند، یک سایز یا یک مدل پوشک معمولا یکی از مشکلاتی می‌باشد که هر پدر و مادری قبل از خرید پوشک، چه خرید اینترنتی پوشک چه خرید پوشک به صورت سنتی از مغازه‎‌ها و فروشگاه ها دارد و برای همین از خود سوالاتی را می‌پرسد:

کدام برند پوشک بهتر است؟

+ پوشک مولفیکس

-  یا پوشک مرسی

کدام مدل پوشک بچه بهتر است؟

+ پوشک مدل شورتی پمپرز

-  یا مدل معمولی مثل پوشک مولفیکس

کدام سایز برای بچه من مناسب تر است؟

+ پوشک سایز 4

- یا پوشک سایز 3

اصلا باید پوشک ایرانی بخرم یا پوشک خارجی؟

و یا از این قبیل سوالات که ذهن شما را درگیر کند و حتی گاهی از مشورت کردن با دیگران نیز نتیجه ای حاصل نمی‌شود. در این مطلب نکاتی درباره خرید پوشک ذکر شده است که می‌تواند به شما تا حدودی در این ضمینه کمک کند.

نکاتی درباره خرید پوشک:

1- قدرت جذب پوشک

قطعا یکی از معیار های مهم در خرید پوشک، قدرت جذب می‌باشد، زیرا هر چه قدرت جذب پوشک بالاتر باشد به این معنیست که فواصل بین تعویض آن نیز می‌تواند طولانی تر باشد، محافظت از پوست بچه به خوبی انجام می‌شود و بچه دچار سوختگی نمی‌شود.

2- ظریف بودن پوشک

ظریف بودن پوشک در ظاهر یک معیار مهم نمی‌باشد و فقط برای این است که حجم توده زیر شلوار را کم‌تر کند در حالی که ظریف بودن پوشک یک عامل بسیار مهم است و ممکن است در دراز مدت پای کودک را کج کند و حتی روی راه رفتن او نیز تاثیر بگذارد.

یک پوشک ظریف باید مقدار کمی قطر داشته باشد تا قدرت جذب آن بالا رود همچنین باید بین دو پای کودک فاصله ای کم تر از 4 انگشت ایجاد کند تا باعث کج شدن پا و بد راه رفتن گودک نشود.

3- نرمی پوشک

 میزان نرمی پوشک بچه احساس راحتی را در کودک ایجاد می‌کند و سطح نرمی پوست را یکسان نگه می‌دارد.

4- نشانگر رطوبت و تعویض پوشک

برخی پوشک های جدید مثل بعضی از مدل های پوشک مولفیکس دارای نشانگر تعویض هستند، این نشانگر یک خط رنگی بر روی خود پوشک است و زمانی که از رنگ زرد به آبی تبدیل می‌شود یعنی به شما اطلاع می‌دهد که زمان تعویض پوشک رسیده است و باید پوشک فرزند دل بندتان را عوض کنید.

4- کتانی بودن لایه رویی پوشک

کتانی بودن یک پوشک امکان تبادل هوا با بیرون را فراهم می‌سازد ولی اگر جنس رویه‌ی پوشک پلاستیکی باشد هوا به خوبی از آن عبور نمیکند و سبب سوختگی پای کودک می‌شود.

5- ارزان بودن پوشک

هنگام خرید پوشک یکی از مسائلی که باید به آن دقت کرد مساله‌ی قیمت پوشک است. امروزه که خرید اینترنتی باب شده است و اقلب خرید ها اینترنتی می‌باشد، در فروشگاه اینترنتی ایران نیاز علاوه بر اینکه شما می‌توانید نکاتی درباره خرید پوشک بخوانید، میتوانید از همین فروشگاه، خرید اینترنتی پوشک را با ارزانترین قیمت انجام دهید.

مطلب مرتبط : آشنایی با انواع پوشک ها و قیمت ها | پوشک مولفیکس 4

 


تاریخ: 1398/03/04


تعداد بازدید: 563