[02636652454] ساعات پاسخ گویی تلفنی از 9 صبح تا 13 و 16 الی 20 , به جز ایام تعطیل می باشد

10 منبع غنی تامین کننده پروتئین1- ماهی سالمون

ماهی سالمون یا ماهی آزاد دریای شمال که آن را در دسته بندی آزادماهیان قرار می‌دهند یکی از منابع غنی پروتئین است که هم اکنون در ایران نیاز به ازای هرکیلو، قیمت فیله این ماهی به مبلغ 318 هزار می‌باشد. این ماهی برای ورزشکارانی که می‌خواهند به میزان بالایی پروتئین طبیعی استفاده کنند گزینه‌ای بسیار مناسب می‌باشد. هر 100 گرم از ماهی سالمون به طور تقریبی میزان 20 درصد پروتئین وجود دارد .

میزان پروتئین ماهی سالمون: درهر 100 گرم گوشت فیله ماهی سالمون پخته شده 20 گرم پروتئین وجود دارد.

ماهی سالمون

2- تخم مرغ

تخم مرغ که یکی از غذاهای سالم و مغذی می باشد، دارای انواع مواد معدنی مانند: پروتئین، ویتامین A، E، B12، آهن، منیزم، کلسیم، فسفر، پتاسیم، روی، کلوین و ... است. یک تخم مرغ کامل پروتئین بالایی دارد اما می توان گفت بخش سفید‌ هر تخم مرغ تنها کمی بیشتر از 50  پروتئین یک تخم مرغ را تشکیل می دهد.

میزان پروتئین تخم مرغ:هر تخم مرغ آب‌پز به طور میانگین بخش سفید آن 4 گرم پروتئین و بخش زرده‌ی آن بین 2 تا 3 گرم پروتئین دارد و میتوان گفت در هر تخم مرغ به صورت حدودی 6 گرم پروتئین موجود می‌باشد.

میزان پروتئین تخم مرغ

3- عدس

عدس یکی ازحبوبات و منابع پروتئین ارزان در ایران می‌باشد که گزینه ای بسیار مناسب برای گیاهخواران می‌باشد تا پروتئین مورد نیاز بدن خود را تامین کنند(کاربران میتوانند خرید حبوبات و خرید عدس را در ایران نیاز انجام دهند). عدس دارای فیبر بالا، پتاسیم، منیزیم، آهن، مس، منگنز، و سایر مواد مغذی دیگر می‌باشد.

میزان پروتئین عدس: در هر 100 گرم عدس آب پز شده 9 گرم پروتئین وجود دارد.

پروتئین عدس

4-میگو

میگو یک نوع غذای دریایی است و مقدار کمی کالری دارد و به عکس مقدار بالایی پروتئین، سلنیوم، امگا3، ویتامین B12  دارد.

میزان پروتئین میگو: هر 100 گرم گوشت میگو شامل 24 گرم پروتئین است.

مقدار پروتئین میکو

5-بادام زمینی

بادام زمینی یا پسته شامی که یک خوراکی فوق العاده خوشمزه است، دارای پروتئین، منیزیم و مانند بسیاری از حبوبات و آجیل ها دارای فیبرمی‌باشد و می تواند در صورت استفاده به میزان درست سبب کم شدن اشتها و کاهش وزن شود نکته حائزاهمیت این است که اگر از بادام زمینی و یا فراورده های آن مانند: کره بادام زمینی، بیشتر از اندازه مصرف شود تاثیری بالعکس داشته سبب چاقی و افزایش وزن می‌شود.

 بادام زمینی میتواند جایگزینی مناسب برای گوشت باشد زیرا میزان پروتئین موجود در گوشت و میزان پروتئین موجود در بادام زمینی به طور تقریبی با هم برابر است.

میزان پروتئین بادام زمینی: هر 100 گرم بادام زمینی شامل 24 گرم پروتئین می‌‎باشد.

میزان پروتئین بادام زمینی

6- تخمه کدو

نخمه کدو نیز مانند بسیاری از حبوبات و آجیل ها سرشار از فیبر و انواع مواد مغذی می‌باشد. این نوع آجیل حاوی چربی بالایی می‌باشد برای همین نباید در خوردن آن افراط کرد.

میزان پروتئین تخمه کدو: هر 100 گرم مغز تخمه کدو شامل 19 گرم پروتئین است.

میزان پروتئین تخمه کدو

7- گوشت

گوشت قرمز یکی از منابع سرشار پروتئین مرغوب و با کیفیت می‌باشد و دارای تمامی اسیدهای آمینه‌ی ضروری است.

 در حالی که گوشت می تواند برای بدن بسیار مفید باشد، می‌توان از آن به عنوان فسادپذیرترین منبع  پروتئین نیز نام برد زیرا اگر گوشت را در شرایط مناسب نگه داری نکنیم گوشت به سرعت فاسد خواهد شد.

میزان پروتئین انواع گوشت قرمز: در هر 100 گرم گوشت بره 25.6 گرم پروتئین و در هر 100 گرم از گوشت گوساله 26.1 گرم پروتئین موجود می‌باشد.

پروتئین گوشت قرمز

مطالب مرتبط: چگونه گوشت با کیفیت را تشخیص دهیم؟

 

8- ماست چکیده

ماست چکیده یا ماست کیسه ای همان ماست معمولی است با این تفاوت که معمولا با گذراندن ماست از صافی های پارچه ای آب موجود در آن را می‌گیرند.

 این ماست خوشمزه که طرفداران بسیاری نیز دارد حتی تا سه برابر از دیگر ماست‌های طعم‌دار قند پایین تری دارد و یکی مواد غذایی دارای پروتئین بالا می‌‎باشد.

میزان پروتئین ماست چکیده: در هر 100 گرم از ماست چکیده 10 گرم پروتئین وجود دارد.

پروتئین موجود در ماست چکیده

9- پیتزای پپرونی

شاید باورش کمی دشوار باشد اما پیتزای پپرونی که یکی از غذاهای خوشمزه در سراسر دنیا می‌باشد و یکی از غذاهای محبوب درخواست شده توسط مشتری در دنیا می‌‌باشد دارای مقدار بالایی پروتئین است ومیزان پروتئین پیتزای پپرونی تقریبا با گوشت برابری میکند.

میزان پروتئین پیتزای پپرونی: در هر 100 گرم از پیتزای پپرونی 23 گرم پروتئین وجود دارد.

پروتئین پیتزا پپرونی

10- سینه مرغ

یکی دیگر از منابع سرشار پروتئین، گوشت سینه مرغ بدون پوست و استخوان می‎‌باشد. بین تمامی موارد گفته شده در بالا بیشترین میزان پروتئین را سینه مرغ دارد.

 سینه مرغ که یکی از غذاهای مورد علاقه ایرانیان است قیمتی نسبتا ارزان دارد که کاربران فروشگاه اینترنتی ایران نیاز میتوانند برای با خبر شدن از قیمت به روز و خرید گوشت مرغ به بخش گوشت مرغ در ایران نیاز مراجعه نمایند.

خواص سینه مرغ و پروتئین سینه مرغ

شاید این مطلب را دوست داشته باشید:

آشنایی با انواع پوشک ها و قیمت ها | پوشک مولفیکس


تاریخ: 1398/03/01


تعداد بازدید: 281